Informacje

LZS Kotlarnia-Goszyce

LZS Kotlarnia-Goszyce

Ludowy Zespół Sportowy Kotlarnia-Goszyce

Adres

Gliwicka 15 c/10
47-246
Kotlarnia
Opolskie

Kontakt



+48 693 860 740
molcia2@o2.pl

Data powstania

01.07.2003

Barwy

Opis

Opis klubu dodany przez:

HISTORIA KLUBU SPORTOWEGO"ŁOSOŚ"ŁOSOSINA DOLNA

Klub Sportowy „ŁOSOŚ” Łososina Dolna, został założony w 1973 roku przez Zdzisława Kujawskiego oraz Jana Jasnosa. Dali oni początek tworzącej się drużynie piłkarskiej. Od 1975 roku pieczę nad klubem sprawował nieżyjący jużJan Mucha. Po wykarczowaniu łęgu na terenie przyległym do rzeki , powstała płyta boiska piłkarskiego, wzdłuż której w 1979 roku został usypany wał, na którym obecnie wybudowano trybuny. Z końcem lat siedemdziesiątych pan Jan Mucha wybudował skromny budynek klubowy, który w 1997 roku został zabrany przez powódź. Drużyna piłkarska pod wodzą Jana Muchy z powodzeniem występowała w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu województwa nowosądeckiego, balansując pomiędzy „B” a „A” klasą rozgrywkową. Rozpad zespołu piłkarskiego rokującego nadzieję na zbudowanie silnej drużyny nastąpił z chwilą kiedy w roku 1984 większość drużyny przeniosła się do Witowic Dolnych, dając podwaliny pod tworzący się klub „Victoria” Witowice Dolne. Exodus zawodników zakończył się rezygnacją z pełnienia funkcji prezesa klubu przez Jana Muchę. W latach 1984 – 1999 wiele kolejnych osób próbowało bez większego powodzenia kierować klubem.
Najwięcej serca i zapału w tym trudnym okresie oddał klubowi jego wieloletni działacz Jan Maciaś. Pomimo braku środków finansowych drużyna której był prezesem i trenerem uczestniczyła w rozgrywkach piłkarskich. Jego wychowankowie do dzisiaj grają z powodzeniem w drużynie seniorów (Antoni Szkarłat, Bogdan Słomka)

W 1997 roku powódź kompletnie zniszczyła budynek klubowy jak również płytę boiska piłkarskiego. Drużyna swoje mecze w sezonie 1997/98 rozgrywała na boisku piłkarskim przy szkole w Witowicach. Kiedy wydawało się, że „Łosoś” przestanie istnieć obowiązku pieczy nad klubem podjął się Jan Chełmecki. Rozpoczął on budowę budynku klubowego, który powstał w równej mierze przy udziale środków pochodzących z Urzędu Gminyjak i od prywatnych sponsorów. W czerwcu 1999 roku do Jana Chełmeckiego dołączył Marek Połomski, oraz Kazimierz Chochliński. Drużyna zaczęła odnosić sukcesy sportowe, a w parze z nimi szły kolejne inwestycje na obiekcie polegające na oddaniu budynku klubowego do użytku, budowie trybun, budowie bocznego boiska treningowego, instalacji oświetlenia boiska treningowego, ogrodzeniu obiektu, jak również położeniu nawierzchni asfaltowej pod mający powstać kort tenisowy. W sezonie 1999/ 2000 drużyna wywalczyła awans do „A” klasy rozgrywkowej odnosząc w 20 meczach 18 zwycięstw i zdobywając 55 punktów przy stosunku bramek 91:14.

6 sierpnia 2000 roku miała miejsce podniosła uroczystość na której świętowano spóźniony o dwa lata 25 jubileusz powstania klubu, oraz awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na obiekcie zgromadziło się około 1000 kibiców, którzy fetowali inauguracyjne zwycięstwo beniaminka z Łososiny Dolnej, nad drużyną „Uścia” Gorlickiego 7:1. Trenerem drużyny w sezonie 1999/2000 był Andrzej Kuźma, a zawodnikami którzy wywalczyli awans: Jan Rosiek, Janusz Słomka, Waldemar Baran, Marek Jarosz, Bogusław Rosiek, Andrzej Grabczyk, Stanisław Grabczyk, Marcin Szkarłat, Krzysztof Nowak, Dominik Nowak, Bartłomiej Kosecki, Antoni Szkarłat, Bogusław Słomka oraz Grzegorz Świerad.

W styczniu 2001 roku za pracę w klubie podziękowano Andrzejowi Kuźmie. Rolę trenera powierzono Leszkowi Kraczkiewiczowi, byłemu zawodnikowi „Hutnika” Kraków oraz „Górnika” Zabrze, który w I lidze zaliczył ponad 100 występów.

W sezonie 2002/2003 nastąpił kolejny awans, tym razem do V ligi. Krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa drużyna „Łososia” nie rzadko w dwucyfrowych rozmiarach gromiła kolejnych rywali, kończąc sezon ze zdobyczą 91 punktów, oraz stosunkiem bramek 147:37. Był to wielki sukces tego klubu, który po raz pierwszy w swej 25 letniej historii awansował do V ligi. Awans wywalczyli: Leszek Kraczkiewicz, Janusz Słomka, Adam Chochliński, Antoni Szkarłat, Marek Grabczyk, Bartłomiej Kosecki, Andrzej Pabian, Andrzej Grabczyk, Jerzy Skrzypiec,MirosławGwiżdż, Marcin Bochenek, Rafał Liber, Jarosław Liber, Robert Skirło, Dominik Nowak, Paweł Maciaś.

Jeszcze kibice w Łososinie Dolnej nie nacieszyli się dostatnio awansem do V ligi, a już w kolejnym sezonie 2003/2004 „Łosoś” jako beniaminek wywalczył bardzo zasłużony awans do IV ligi, tocząc niesamowitą walkę o jedno premiowane miejsce z drużyną „Jodłownika” W meczach pomiędzy tymi zespołami padły wyniki 3:2, oraz 7:1 dla drużyny „Łososia”. W meczu prawdy w Łososinie Dolnej, w obecności 1200 widzów łupem bramkowym podzielili się Robert Skirło – strzelec 3 bramek, Liber, Zubel, Zalewski, Gwiżdż. Wielka radość zapanowała w Łososinie Dolnejbo to co jeszcze niedawno było nieśmiałym marzeniem, dzisiaj okazało się rzeczywistością. Drużyna „Łososia” zakończyła swą jednoroczną rywalizację w V lidze z dorobkiem 73 punktów, oraz stosunkiem bramek 100:36, i wyprzedziła zespół „Jodłownika” o 6 punktów, oraz SandecjęII o 17 punktów. Awans wywalczyli: Leszek Kraczkiewicz, Adam Chochliński, Antoni Szkarłat, Andrzej Maciaś, Jerzy Skrzypiec, Bartłomiej Kosecki, Rafał Liber ,Marcin Bochenek, Mirosław Gwiżdż, Bogusław Słomka, Andrzej Grabczyk, Konrad Zalewski, Bogusław Rosiek, Robert Skirło, Sławomir Zubel.

W rundzie jesiennej sezonu 2004/2005 „Łosoś” Łososina Dolna zajął ósmą pozycję w tabeli IV ligi, tracąc do piątej pozycji zaledwie jeden punkt. Niezwykle udana runda jesienna spowodowała spore zainteresowanie zawodnikami, którzy otrzymali kuszące oferty finansowe ze strony o wiele możniejszych klubów piłkarskich. Ostatecznie nie udało się zatrzymać w Łososinie tylko Sławomira Zubla, który został wypożyczony do Sandecji Nowy Sącz.

Równie udana była runda rewanżowa, w której Łosoś przywoził punkty miedzy innymi z potyczek z Kolejarzem Stróże, Okocimskim Brzesko, czy Muszyną Minerale, kończąc rozgrywki piłkarskie sezonu 2004/2005 na ósmej pozycji z dorobkiem 38 punktów, oraz dorobkiem bramkowym 54-53. Podstawowymi zawodnikami którzy osiągnęli największy sukces w historii klubu byli: Cisowski D, Słomka B, Mamak M, Maciaś A, Kosecki B, Skrzypiec J, Gwiżdż M, Grabczyk A, Liber R, Skirło R, Peciak D, Stróżak W, Olchawa P, Wrona Ł, oraz w rundzie jesiennej król strzelców IV ligi Zubel S.

Sukcesy Łososia zrodziły problemy kadrowe polegające na zainteresowaniu możniejszych klubów podstawowymi zawodnikami. Z pracy w klubie zrezygnował twórca sukcesów Łososia Leszek Kraczkiewicz oraz chcący dać większe możliwości działania Prezesowi Chełmeckiemu v-ce Prezes Marek Połomski.

Do sezonu 2005/2006 drużyna przystąpiła przygotowana przez dotychczasowego kierownika Sławomira Maciasia. Do drużyny powrócił z wypożyczenia do Sandecji Sławomir Zubel. Na półmetku rozgrywek drużyna zajmowała 11 miejsce. W wyniku reorganizacji rozgrywek i połączenia dwóch grup IV ligi w jedną Małopolską, utrzymanie dawało zajęcie 8-9 miejsca na finiszu rozgrywek. W przerwie zimowej doszło do kilku wzmocnień, a trenerem został Krzysztof Łętocha. Do drużyny dołączyli W. Pszeniczny, oraz B. Serafin. Niestety powyższe wzmocnienia nie zagwarantowały utrzymania drużyny w IV lidze. Z pracy w Łososiu zrezygnował trener Łętocha, do BKS Bochnia przeszli Skirło i Zubel podążający za trenerem Kraczkiewiczem, Kosecki znalazł pracodawcę w Muszynie, Pszeniczny i Serafin znaleźli nowe kluby, a Prezes Chełmecki ogłosił zawieszenie drużyny seniorów w rozgrywkach.

Na dwa tygodnie przed inauguracją nowego sezonu kilku zawodników na czele z kapitanem Andrzejem Grabczykiem zwróciło się do Marka Połomskiego z prośbą o pomoc w zgłoszeniu do rozgrywek V ligi tarnowsko-nowosądeckiej. Trenerem został Tadeusz Kazała, który prowadził drużynę w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007. Zespół złożony z trzech seniorów, dwóch osiemnastolatków, oraz pozostałych zawodników którzy co dopiero ukończyli 16 lat nie dawał gwarancji utrzymania się w mocnej V lidze. W przerwie zimowej sięgnięto więc po zaciąg słowacki w liczbie czterech zawodników z trenerem Józefem Slaminką. Niestety nie przyniosło to wymiernego sukcesu i Łosoś Łososina Dolna spadł do klasy okręgowej.

Do rozgrywek sezonu 2007/ 2008 zespół przystąpił pod wodzą trenera Sławomira Zubla, który godził grę w BKS Bochnia z pracą trenerską w Łososiu. Zespół w 80% oparty był o dotychczasowych juniorów, którzy godzili grę w juniorach i w seniorach. Świetna praca szkoleniowa prowadzona przez dwa lata z młodszymi grupami wiekowymi przez Sławomira Zubla przyniosła wymierny efekt w postaci utrzymania się tej bardzo młodej drużyny w klasie okręgowej seniorów. Łosoś zakończył rozgrywki plasując się na 11 miejscu z dorobkiem 35 pkt, oraz stosunkiem bramek 47-57.

Przed sezonem 2008/2009 doszło w klubie do sporych zmian. Na zebraniu sprawozdawczo – wyborczym rezygnację złożył Jan Chełmecki. Ster powierzono dotychczasowemu wieloletniemu działaczowi Markowi Połomskiemu, osobami współpracującymi w charakterze V-ce prezesów zostali Krystyna Szafraniec, oraz dotychczasowy działacz Kazimierz Chochliński. W związku z koniecznością rezygnacji z prowadzenia drużyny przez Sławomira Zubla (kontynuacja kariery zawodniczej w Puszczy Niepołomice), postanowiono zwrócić się do trenera, za którego kadencji Łosoś odnosił największe sukcesy piłkarskie, czyli do Leszka Kraczkiewicza. Drużyna została poważnie wzmocniona. Grzegorz Nowak, Paweł Migacz, Gołąb Leszek, Robert Skirło, Jerzy Skrzypiec, plus dotychczasowi zawodnicy: Sławomir Grzegorzek,Marek Grabczyk, Antoni Szkarłat, Bogdan Słomka, Sebastian Olchawa, Łukasz Cetnarowski, Daniel Nowak, Mateusz Bednarek, Tomasz Grzybowski, Rafał Orzeł, Przemysław Szkarłat ,którzy dali Łososiowi awans do grona piątoligowców.

W 2011 roku w wyniku reorganizacji rozgrywek drużyna Łososia spada z V ligi. W lipcu 2011 trenerem drużyny seniorów zostaje wychowanek Łososia a później wieloletni zawodnik trzecioligowej Sandecji Nowy Sącz, Adam Ciastoń. Trenerowi Ciastoniowi udaję się, ku zaskoczeniu wielu obserwatorów, zbudować bardzo dobrze grającą drużynę, która w sezonach 2011/2012 oraz 2012/2013 uplasowała sięna 3 miejscu w klasie "O". Niestety 3 miejsce nie dawało upragnionego awansu do IV ligi. W trakcie kadencji trenera Ciastonia, w maju 2013 roku, ze stanowiska prezesa rezygnuje Marek Połomski a jego miejsce zajmuję Jan Chełmecki.

Przed sezonem 2013/2014 drużynę obejmuję Krystian Stec. Prowadzona przez niego drużyna zajęła po rundzie jesiennej 4 miejsce z jednym tylko punktem straty do miejsca premiowanego awansem. W przerwie zimowej nie przedłużonowygasającej umowyz trenerem Stecem.W styczniu 2014 drużynę przejął Andrzej Kuźma.

Opis klubu dodany przez:
Osoby kontaktowa: Żmuda Zbigniew
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości